Novinky

22. 06. 2017

Patentová databáze Espacenet jako klíč k úspěšnému projektu vědy a výzkumu

Patentové rešerše v databázi Espacenet byly hlavním tématem úterního semináře, na kterém zástupci Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého představili své zkušenosti vědeckým pracovníkům Univerzity Pardubice. více »

07. 06. 2017

Odborníci z UPrint 3D prezentovali na konferenci v Praze

V úterý 6. června představila univerzitní centrum UPrint 3D na konferenci v Praze vedoucí centra Hana Kubičková. více »

05. 06. 2017

Video z narozenin VTPUP je na světě

Minulý týden jsme oslavili 10. narozeniny Vědeckotechnického parku v Olomouci. Jaká byla atmosféra? Podívejte se na video, které jsme zveřejnili na FB Podnikání v Olomouci. více »

02. 06. 2017

Podnikavou hlavu vyhrál autor cestovního filtru na vodu

Vítězem osmého ročníku soutěže Podnikavá hlava, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP), se stal Radek Oborný. Porotu zaujal cestovním filtrem na vodu, který se dá připojit ke kohoutku nebo na sprchu. více »

01. 06. 2017

Na UP se koná národní konference transferu technologií ČR

Na Univerzitě Palackého dnes začala konference, která se zabývá transferem technologií. Hlavním leitmotivem jednání odborníků je téma Proof-of-Concept (PoC). Právě tyto projekty jsou pro akademiky aktuálně jedinečnou příležitostí, jak mohou vědecké výsledky dostat do praxe.

15. 05. 2017

Rektor podpoří výrobu prototypů a produktů vytištěných v univerzitním centru UPrint 3D

Novou, v pořadí již osmou, výzvu k projektům Proof-of-Concept (PoC) dnes vyhlásil rektor Jaroslav Miller. Zájemci v této výzvě mohou podávat projekty vědeckých aktivit s komerčním potenciálem zaměřené na výrobu prototypů a produktů v tiskové centru Univerzity Palackého UPrint 3D. více »

12. 05. 2017

Soutěž Podnikavá hlava zná své finalisty

Soutěž o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava 2017 zná své finalisty. Celkem 10 soutěžících postupuje do finále, které se uskuteční 25. května ve Vědeckotechnickém parku Univerzity Palackého v Olomouci. více »

27. 04. 2017

V Olomouci proběhne 5. národní konference transferu technologií

Spolek Transfera.cz a Univerzita Palackého v Olomouci si vás dovolují pozvat na 5. národní konferenci transferu technologií, která se zaměří na Proof-of- Concept (projekty na podporu vědeckých aktivit vedoucích ke komerčnímu uplatnění). více »

26. 04. 2017

Test vody zvládne AquaChip do 5 minut, výsledek zjistíte pomocí mobilu

AquaChip je rychlý a efektivní tester pro kontrolu kvality vody, který může nalézt uplatnění v širokém spektru každodenních činností. Jedná se o kartičku velikosti kreditní karty, která po ponoření do vody poskytne během několika málo minut informaci o jejích chemických vlastnostech, případně jejím nebezpečném znečištění. Díky svému obrovskému potenciálu byl AquaChip vybrán jako jeden z projektů Proof-of-Concept na Univerzitě Palackého v Olomouci. více »

24. 04. 2017

Podnikavá hlava jde do finále

Už jen týden zbývá do konce registrace do soutěže Podnikavá hlava 2017. Ta vám přinese nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 80 tisíc korun do startu podnikání a potenciál získání investice. K tomu kancelář na rok zdarma. více »

VTP UP / O nás / NovinkyRSS úvodní strana mapa stránek CZ EN