Rozšíření specializovaných pracovišť
Předmětem projektu je rozšíření přístrojového vybavení stávajících specializovaných pracovišť VTP UP: Uprint3D - pracoviště 3D tisku a pracoviště jaderných analytiských metod. Díky realizaci projektu budou moci pracoviště rozšířit nabídku a kvalitu nabízených služeb.
- registrační číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_035/0007147
- začátek projektu: 5. 5. 2016
- ukončení projektu: 30. 6. 2018
- financování: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
- celkové způsobilé výdaje projektu: 9 197 000 Kč
- dotace ve výši 75 %
Inovace-Výzva VI (Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví)
Projekt pomáhá Univerzitě Palackého v Olomouci s ochranou průmyslového vlastnictví (PCT, zahraniční patenty)
- registrační číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_206/0013019
- začátek projektu: 1. 3. 2018
- ukončení projektu: 31. 12. 2021
- financování: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
- celkové způsobilé výdaje projektu: 207 000 Kč
- dotace ve výši 50 %
¨
Inovace-Výzva II (Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví)
Projekt pomáhá Univerzitě Palackého v Olomouci s ochranou průmyslového vlastnictví (PCT, zahraniční patenty)
- reg. č. projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_030/0007011
- zahájení 26. 2. 2016
- ukončení 15. 9. 2020
- financování: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
- celkové způsobilé výdaje projektu: 205 000 Kč
- dotace ve výši 50 %
Centrum inovací a transferu technologií UP
Centrum bude propojovat výzkumné instituce a průmyslové výrobní subjekty
Hlavním cílem projektu je výstavba Centra inovací a transferu technologií UP a díky tomu vznik a růst inovačních společností využívající výsledky vědy a výzkumu, což povede k rozšíření spolupráce mezi výzkumnými institucemi a průmyslovými výrobními subjekty v Olomoucké aglomeraci. Centrum inovací a transferu technologií bude připraveno pro zasídlení firem zaměřených zejména na optiku, zdravotnictví, IT a nové materiály, u kterých je předpoklad navázání vědeckovýzkumné spolupráce s UP. V budově bude i zázemí jak pro projekty studentů UP, tak pro podporu začínajících inovativních firem v našem regionu.
Rozvoj Vědeckotechnického parku UP a digitálního inovačního hubu DIGI2Health
Cílem projektu je umožnit MSP přístup k unikátní VaV infrastruktuře a know-how Univerzity Palackého v Olomouci.
Realizace projektu Rozvoj Vědeckotechnického parku UP a digitálního inovačního hubu DIGI2Health bude probíhat na půdě Univerzity Palackého v Olomouci (dále jen UP), a to konkrétně ve Vědeckotechnickém parku UP. Za VTP UP budou realizovány služby především oddělením transferu znalostí a technologií, které je jeho součástí. Toto pracoviště zajišťuje pro UP služby v oblastech transferu výsledků VaV do praxe a spolupráci s firmami.
Cílem projektu je tedy za pomocí výše popsaných aktivit a služeb umožnit MSP přístup k unikátní VaV infrastruktuře a know-how UP, jeho partnerů, ale také externích expertů a odborníků tak, aby docházelo k snadnějšímu a rychlejšímu přenosu inovativních poznatků do praxe pomocí stimulace činností VaV mezi UP a aplikační sférou, podporou transferu technologií a znalostí, převodem výsledků VaV vzniklých na UP s využitím licencování a vhodné 5 ochrany duševního vlastnictví.
Mezi očekáváné výsledky projektu pak patří počet podpořených malých a středních podniků a UP. Dále pak ze strany VTP UP a UP očekáváme nárůst licencí k DV, zvýšení příjmů z komercializace na nově vzniklém kompetenčním pracovišti DIGI2Health. Vedlejšími cíli je zvýšení počtu start-up a spin-off firem s propojením na UP a celkové posílení inkubačního prostředí na UP směrem k MSP. V neposlední řadě jako výsledek projektu je prohloubení inovačního ekosystému v Olomoucké aglomeraci, které bude důsledkem propojení dalších ITI projektů v Olomouci a užší spolupráci mezi jednotlivými subjekty na trhu.