Vítěznou technologií je metoda Ac-tive ENF, která spočívá v aplikaci speciálně vyvinutých elektroakupunkturních jehel. Vývoj technologie a její ověření v praxi byl v minulých letech podpořen Vědeckotechnickým parkem prostřednictvím projektu Proof of Concept financovaných Technologickou agenturou České republiky v programu GAMA 2.
Jehly pro metodu Ac-tive ENF jsou inovativní především třemi hlavními parametry, kterými jsou zvýšená účinnost výsledku o 30 - 40 % oproti klasické jehle pro akupunkturu, větší komfort pro pacienta při aplikaci a nižší riziko nežádoucího vytažení během aplikace. Díky speciálnímu designu jehel je celá metoda velkým přínosem zejména pro dětské pacienty. Metoda má veliký mezinárodní potenciál ve všech zdravotnických a rehabilitačních zařízeních. V současné době chystá Univerzita Palackého v Olomouci licencování technologie do nově vzniklé spin-off společnosti, která bude projekt nadále rozvíjet a zajistí potřebnou certifikaci a výrobu.
Pro samotného původce této metody doktora Petra Olšáka i transferový tým Vědeckotechnického parku bylo vítězství i s ohledem na kvalitu ostatních technologií opravdovým překvapením.
Univerzita Palackého si tak v této soutěži připsala již druhé zlato během čtyř let její existence. „Věříme, že tento skvělý týmový úspěch bude motivovat i další výzkumníky naší univerzity k přihlášení technologií do výzev Proof of Concept, které plánujeme na rok 2024, a také do dalších ročníků soutěže Transfera Technology day“ dodáva Magdalena Ordeltová, Business Development Manager Vědeckotechnického parku UP.
Podrobnější popis metody A-ctive ENF je k dispozici v názorném videu výše, které vzniko ve spolupráci s olomouckou produkční agenturou StoryFactory.